Komende zaterdag 6 april opent De Kruidhof haar deuren weer voor een boeiend seizoen vol evenementen en workshops. In 2013 is in het tuincafé bijzonder fotowerk te zien van beeldend kunstenares Anke Kuypers uit Boelenslaan. En in de tuinen maakte zij een aantal tijdelijke installaties. Op 6 april om 16.00 uur kunnen bezoekers in het tuincafé de opening van de expositie ‘Intussen speelt de tuin’ bijwonen en luisteren naar het verhaal van het ontstaan van de expositie door Anke Kuypers zelf. De expositie is te zien van april t/m oktober 2013.
Categorie archief: Kunstenaars regio NOF
Expositie Hennie Dijk-Stel en Examengroep Lauwerscollge in gemeentehuis
Vanaf 31 januari a.s. exposeren beeldend kunstenaar en vakdocent Hennie Dijk-Stel (Oudwoude) samen met haar leerlingen van de eindexamenklas Beeldende Vorming TL4 van het Lauwerscollege op het gemeentehuis in Buitenpost. Titel van de expositie is “Onderweg” en bestaat uit schilderijen en tekeningen. Expositie te bezoeken tijdens openingstijden gemeentehuis.
Scholingsdag kunstenaars op 2 februari a.s.
Introductie “Van Idee tot Presentatie”. Hoe zet je een idee om in een ontwerp, welke technieken pas je toe, hoe presenteer je je werk op een goede manier en hoe richt je een expositie in. Vragen die je tegen kunt komen als je serieus met je liefhebberij bezig bent, wilt gaan exposeren of meedoet in een kunstroute.
De scholing wordt gegeven door vakdocenten/kunstenaars Anke Kuypers en Jaap Ket.
Aan de orde komen drie kernthema’s, te weten: Werk, Presentatie en Documentatie, die het uitgangspunt zijn voor een aantal praktische oefeningen die in lesblokken van ongeveer 3 x 90 minuten worden uitgewerkt.
Kosten: € 50,00 per deelnemer.
Maximaal 12 deelnemers.
Locatie te Twijzel.
Opgeven via info@keunstkrite.nl tot maximaal 7 dagen van te voren
Expositie Bregtje Boersma in Groningen
Bregtje Boersma (Alde Dyk onder Kootstertille) exposeert van 7 januari tot 15 maart solo in het Slaapcentrum SEIN Groningen. De schilderijen en collages zijn in verschillende technieken en stijlen uitgevoerd, waarbij kleuren soms helder en sterk zijn of juist zacht en verhullend zijn gebruikt. Er is een sterke intuïtieve en gevoelsmatige beleving die onder invloed van leermeester Aafke Holman op haar ontwikkeling zichtbaar is geworden. Grote inspiratiebron is de natuur en de directe leefomgeving; veel stukken bevatten elementen of verwijzingen hiernaar die soms tastbaar aanwezig zijn. Letterlijk ook, want haar colleges bevatten soms stokjes en andere vondsten van straat en strand. Bregtje Boersma exposeerde eerder bij Rondje Kunst Achtkarspelen en op het gemeentehuis in Kollum.
De expositie is te bezoeken op iedere werkdag van 09.00-16.00 uur m.u.v. dinsdag. Bezoekers dienen zich te melden bij SEIN aan de Gorechtkade 8, 9713 CA te Groningen. In de straat geldt betaald parkeren.
Expositie Titi Zaadnoordijk in Kollum
Van januari t/m maart 2013 exposeert Titi Zaadnoordijk in Galerie Jitsche Hemkes te Kollum. De kunstenares maakte speciaal voor deze expositie een serie kleine tekeningen en een aantal levensgrote lino’s. Opening op zondag 20 januari 2013 met een speech door Joseph J.Visser en voordracht door Titi, iedereen is van harte welkom.
Galerie Jitschke Hemkes, Voorstraat 102, 9291CM Kollum, tel. 0511-451321 – open tijdens kantooruren



Nederlands
Frysk